Müşteriler ‘anında kazan’ modelini benimsiyor


Sadakat Kart programında öncelikli hedeflerinin eski müşteriyi korumak ve yeni müşteri kazanımı sağlamak olduğunu belirten Mega Center AVM Genel Müdürü Mahmut Yıldızhan, "Bu programlarla müşterilerin listelenmesi, istek ve ihtiyaçlarının saptanması, kartlara özel kampanya

ve indirimler tanınarak harcamaların izlenmesi ve çapraz kampanyalarla müşterilerimizin AVM içerisindeki farklı mağazalara yayılmasını sağlayarak kazan-kazan mantığıyla ziyaretçilerimize eğlenceli ve bol kazançlı imkanlar sunuyoruz" dedi.

Müşterileriyle olan bağı kuvvetlendirmek amacıyla CRM konusunda destek aldıklarını ve Nisan 2012 itibarıyla sadakat kart projesini hayata geçirdiklerini söyleyen Yıldızhan, "Mega Card’ı alışveriş kültürüne farklı bir soluk getirmek amacıyla tasarlandı. "Mega Card’ın keyif ve avantaj dolu dünyası hoş geldiniz ve Hayatına Artı Card" sloganlarıyla projeyi değerli kılmak adına Milli Piyango Çekilişi düzenleyerek CRM sistemine start verdik. Bunun yanında kampanya sistematiğinde ticari sirkülasyonu arttırmakla birlikte fanatik müşterilerimizin yanı sıra potansiyel müşterilere de ulaştık" diye konuştu.

Müşterileriyle yaptıkları anket ve görüşmelerde kazanımlarını aynı anda cebinde görmek istediklerini tespit ettiklerini belirten Yıldızhan, sözlerini şöyle tamamladı: "Puan kampanyamızın temel amacı AVM ve müşteri için kazan-kazan mantığı ile ziyaret frekansını arttırmak, müşterileri segmente ederek ödüllendirmek ve puan sistemimizle mağazalardan ürün/hizmet kullanımına teşvik etmektir."

 

Mahmut Yıldızhan

Mega Center AVM Genel Müdürü